• Zajęcia z robotyki

• ROK SZKOLNY 2015/2016

Zajęcia z ROBOTYKI:

piątek, godz. 16.00 - 18.15

Pierwsze zajęcia: 2 październik 2015 (zapisy dla nowych uczestników o godz.17.00)

ROK SZKOLNY 2014/2015

W tym roku szkolnym w naszym gimnazjum rozpoczęły się zajęcia z ROBOTYKI, które prowadzi p. Tatiana Bartkowska. Robotyka jest bardzo specyficzną dyscypliną naukową, dlatego nie jesteśmy świadomi, jak często z niej korzystamy. Nie zdajemy sobie sprawy, że podróżując samochodem, korzystając z telefonu komórkowego, komputera czy sprzętu AGD wchodzimy w pośredni kontakt z robotami, a przecież, wszystkie wyżej wymienione urządzenia zostały zbudowane także za pomocą robotów, zaś te z kolei ktoś skonstruował i zaprogramował.

Nasze zajęcia, to nie proste „układanie klocków”, ale konstruowanie robotów, które będą potrafiły wykonywać rozmaite czynności. Do użytku mamy serwomotory, przekładnie zębate, ruchome dźwignie, wysięgniki oraz mikrokontrolery, które umożliwiają sterowanie skonstruowanym robotem. Układy dają możliwość kreatywnego łączenia, a twórczość konstruktorów, czyli nas, jest nieograniczona. Praca w małych zespołach i w odpowiednim zakresie wiekowym pod czujnym okiem instruktora, stwarzają miłą atmosferę zajęć i doskonałe warunki do pozyskiwania nowych umiejętności z zakresu współczesnych technologii. Stymulują rozwój wyobraźni przestrzennej oraz rozszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych - mechaniki, informatyki i fizyki, ale, przede wszystkim, to doskonała zabawa!

• Nagłówek

•

W tym roku szkolnym w naszym gimnazjum rozpoczęły się zajęcia z ROBOTYKI, które prowadzi p. Tatiana Bartkowska. Robotyka jest bardzo specyficzną dyscypliną naukową, dlatego nie jesteśmy świadomi, jak często z niej korzystamy. Nie zdajemy sobie sprawy, że podróżując samochodem, korzystając z telefonu komórkowego, komputera czy sprzętu AGD wchodzimy w pośredni kontakt z robotami, a przecież, wszystkie wyżej wymienione urządzenia zostały zbudowane także za pomocą robotów, zaś te z kolei ktoś skonstruował i zaprogramował.

Nasze zajęcia, to nie proste „układanie klocków”, ale konstruowanie robotów, które będą potrafiły wykonywać rozmaite czynności. Do użytku mamy serwomotory, przekładnie zębate, ruchome dźwignie, wysięgniki oraz mikrokontrolery, które umożliwiają sterowanie skonstruowanym robotem. Układy dają możliwość kreatywnego łączenia, a twórczość konstruktorów, czyli nas, jest nieograniczona. Praca w małych zespołach i w odpowiednim zakresie wiekowym pod czujnym okiem instruktora, stwarzają miłą atmosferę zajęć i doskonałe warunki do pozyskiwania nowych umiejętności z zakresu współczesnych technologii. Stymulują rozwój wyobraźni przestrzennej oraz rozszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych - mechaniki, informatyki i fizyki, ale przede wszystkim, to doskonała zabawa!

• Nagłówek

• Nasz kanał na YouTube.com ! kliknij na dół !

•