• Warsztaty kulinarne czerwiec 2022

Realizacja zajęć z edukacji kulinarnej to jedne z praktycznych dwóch warsztatów odbywających się w naszej szkole. Finansowane są w całości przez Urząd Gminy w Pruszczu Gdańskim z programu profilaktycznego. Uczniowie na początek zapoznali się z podstawowymi zasadami BHP, gdyż na pierwszych zajęciach piekli gofry i robili przepyszne kanapki. Na drugich zaś pod czujnym okiem swoich opiekunów ubijali zdrowe, owocowe koktajle. Nie obyło się też bez sportowego akcentu. Zdrowy styl życia to przesłanie, które towarzyszyło naszym uczniom podczas realizacji tych działań. A czy było zdrowo i smacznie, bezcenne miny uczestników mówią same za siebie…

Dzień Marchewki w klasie I  kwiecień 2022

Marchew to smaczne i bardzo zdrowe warzywo, o którego walorach smakowych i wartościach odżywczych przekonali się uczniowie klasy I obchodząc 4 kwietnia Dzień Marchewki. Celem tego dnia było promowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie dzieciom znaczenia spożywania warzyw dla zdrowia. Uczniowie dowiedzieli się, że w marchewkach znajdziemy pożyteczne składniki takie jak: witaminy, wapń, żelazo, beta-karoten, który nie tylko wzmaga opaleniznę, lecz również zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wzroku. W ramach Dnia Marchewki pierwszoklasiści chrupali marchewki, odgadywali smaki soków marchwiowych z owocami oraz rozwiązywali śmieszne rebusy, rozkodowywali rysunki i zadania. Po takiej dawce marchewkowych witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie dzieci będą zdrowe i uśmiechnięte. Zapraszamy do galerii.

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - AKTYWNY LISTOPAD

W RAMACH PROJEKTU "SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE " ZACHĘCAMY RODZICÓW DO WSPÓŁPRACY . ZAPROPONOWALIŚMY ZAJĘCIA FITNES PRZY MUZYCE JAKO AKCJĘ "AKTYWNY LISTOPAD". OD 3 LISTOPADA DO 1 GRUDNIA , W KAŻDĄ ŚRODĘ GOŚCILIŚMY NA SALI GIMNASTYCZNEJ GRUPĘ AKTYWNYCH MAM, CHĘTNYCH POĆWICZYĆ POD KIERUNKIEM NAUCZYCIELA WF .

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNICZKOM ZA UDZIAŁ W AKCJI .

POMAGACIE W TEN SPOSÓB W REALIZACJI NASZEGO PROJEKTU . MAMY NADZIEJĘ , ŻE ZAPROPONOWANY KOMPLET ĆWICZEŃ WSZECHSTRONNIE I DOBROCZYNNIE DZIAŁAJĄCYCH NA ORGANIZM (KONDYCYJNYCH, WZMACNIAJĄCYCH , KOORDYNACYJNYCH, MOBILIZUJĄCYCH I ROZCIĄGAJĄCYCH ) SPEŁNIŁ WASZE OCZEKIWANIA, ZMOTYWOWAŁ LUB "PODKRĘCIŁ" WASZĄ AKTYWNOŚĆ. Specjalne podziękowania dla p. Beaty Kameli za poprowadzenie zajęć.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „REDMINOTE 8 PRO AIQUADCAMERA QUAD CAMERA”

"My nie chorujemy, bo odżywcze koktajle pijemy'' grudzień 2021

Poniedziałek był dniem koktajli mleczno-owocowych. Uczniowie klas I-VIII według własnej receptury wykonywali przepyszne „napoje mocy”.

Próbując zdrowe produkty uczniowie przekonali się, że zdrowo nie znaczy niesmacznie.

W ramach projektu „Szkoły promującej zdrowie” realizowane są comiesięczne lekcje poświęcone zdrowej diecie i aktywności fizycznej. Uczniowie poznają zdrowe produkty oraz sami je wykonują. W ten praktyczny sposób poznają zasady zdrowego odżywiania.

Od najmłodszych lat pielęgnujemy w naszych podopiecznych zdrowe nawyki oraz aktywny styl życia.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją, jedzenie i w budynku

Prelekcja dla rodziców wrzesień 2021

W ramach udziału szkoły w programie „Szkoła promująca zdrowie” odbyła się prelekcja dla rodziców. Na spotkaniu zaprezentowano najważniejsze informacje na temat fonoholizmu. Fonoholizm to problem patologicznego używania smartfona – problem ten istnieje realnie i stanowi poważne zagrożenie przede wszystkim dla życia i zdrowia dzieci i młodzieży, sprawia, że osoba uzależniona zaniedbuje edukację, relacje z innymi, swoje obowiązki i pasje. Rodzice otrzymali także ulotki z informacjami na temat objawów nadużywania mediów cyfrowych i sposobów radzenia sobie z tym problemem.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i w budynku