•

„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”  jest ogólnopolskim programem edukacyjnym skierowanym do klas 1-3 szkół podstawowych. Program koncentruje się przede wszystkim na edukacji w zakresie zdrowego i świadomego żywienia. Przygotowany został we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami i doskonale wpisuje się w rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r., dotyczącego poprawy żywienia dzieci w placówkach oświatowych.

Nawyki żywieniowe utrwalone w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływają na stan zdrowia w dorosłym życiu. Poprzez program chcę, by moi uczniowie prawidłowo się rozwijali i cieszyli dobrym zdrowiem, staram się wytłumaczyć uczniom że nie tylko należy zadbać, o jakość diety w okresie rozwoju, ale także wyrobić  dobre nawyki na całe życie.