• Innowacja w oddziale przedszkolnym

INNOWACJA PEDAGOGICZNA REALIZOWANA

W ODDZIALE PRZESZKOLNYM „0”

Z DORADCĄ ZAWODOWYM

Już od najmłodszych lat dzieci przedszkolne z oddziału „0” w Szkole Podstawowej w Przejazdowie realizują zagadnienia z dziedziny doradztwa edukacyjno – zawodowego. Spotykają się na comiesięcznych zajęciach edukacyjnych.

Innowacja pedagogiczna „A kiedy już dorosnę…” realizuje zadania podstawy programowej kształcenia ogólnego. Stanowi również element edukacji włączającej w życie społeczne dzieci niepełnosprawne. Polegać ono przede wszystkim będzie na dążeniu do wspierania procesu rozwoju dziecka oraz na eliminowaniu barier między dziećmi zdrowymi, a niepełnosprawnymi. Innowacja wkomponowuje
          się w realizację zadań zgodnych z programem wychowania przedszkolnego, Statucie Szkoły, Programie Profilaktyczno – Wychowawczym.

Program stanowi realizację jednolitej, uwzględniającej etapy rozwojowe uczestników koncepcji preorientacji zawodowej, rozumianej jako ogół działań o charakterze wychowawczym, podejmowanych przez nauczyciela, ukierunkowanych na zbliżanie dzieci w wieku przedszkolnym do środowiska pracy.

Bardzo ważnym elementem mojej innowacji będzie kształtowanie w procesie wychowawczym cech charakteru niezbędnych do dobrego wykonywania pracy w przyszłości.

Szkolny doradca zawodowy

Żebrowska Aneta