Robotyka 2017/2018 ROBOTYKA - archiwum

Robotyka 2017/2018

Zawody Robotów Mobilnych Jurabot 2017

W sobotę 14.10.2017 r. w Juraparku w Krasiejowie koło Opola odbyły się Zawody Robotów Mobilnych Jurabot 2017. Szkołę Podstawową w Przejazdowie reprezentowały 4 drużyny. W ich składzie znaleźli się: Izabela Lelakowska, Katarzyna Gasińska, Tomasz Kuć, Jakub Walecki, Mateusz Kozina, Wiktor Kurowski, Dominik Mordawski, Karol Bruszewski, Jakub Kamela, Kacper Cholewiński i Karol Pazik. Każda z drużyn przygotowując się do turnieju skonstruowała i zaprogramowała 2 roboty do 2 różnych konkurencji: LEGO Sumo i LEGO LineFollower. Pierwsza z tych konkurencji polega na stworzeniu robota, który będzie w stanie zlokalizować przeciwnika i wypchnąć go poza okrągłą planszę (ring). Startowało w niej ponad 40! drużyn z całej Polski. Wszystkie nasze drużyny przeszły do drugiego etapu zmagań, a jednej z nich (Katarzyna Gasińska, Izabela Lelakowska) udało się awansować do etapu trzeciego. W konkurencji LEGO LineFollower robot ma za zadanie jak najszybciej przejechać po zawiłym torze zaznaczonym czarną taśmą na białej planszy. Mimo, iż był to pierwszy nasz start w tej kategorii, aż 3 z 4 drużyn udało się wejść do ścisłej finałowej ósemki. Gdyby nie fakt, że organizatorzy zmieniali zasady podczas trwania turnieju, najmłodsza z naszych drużyn (Wiktor Kurowski, Dominik Mordawski i Karol Bruszewski) najprawdopodobniej również w tym finale by się znalazła, ponieważ próby wyglądały bardzo obiecująco. Ostatecznie drużyna w składzie: Jakub Walecki, Tomasz Kuć i Karol Pazik zajęła w tych rozgrywkach wysoką piątą lokatę. Tuż za nimi, na szóstej pozycji, znalazły się dwie pozostałe finałowe drużyny (Izabela Lelakowska, Katarzyna Gasińska oraz Mateusz Kozina, Jakub Kamela, Kacper Cholewiński). Jest to kolejny dobry występ i wysokie miejsca na arenie krajowej naszych młodych robotyków.