Uczymy Dzieci Programować „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” „Kodowanie to na medal zadanie” „Lekcje z klasą”

Projekty klasy I

Uczymy Dzieci Programować

21.11.2018r.

Uczniowie klasy I brali udział w Ogólnopolskim Programie "Uczymy Dzieci Programować". Z wielką radością uczestniczyli w trzech zadaniach z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W pierwszym zadaniu uczniowie dowiedzieli się jak być prawdziwym Polakiem, co to dla nich znaczy być patriotą, jakie wartości są najważniejsze i że serca ich biją dla Polski. W zadaniu drugim rozkodowali kształt granic Polski i pokolorowali  krainy. Podczas rozwiązywania zagadek zapoznali się z flagami i państwami graniczącymi z Polską. Zadanie trzecie to gra planszowa przygotowana przez panią  Olimpie Prill-Sitek, dobra zabawa i rywalizacja. Zagadki, przysłowia, wielcy Polacy, piosenki, znane miasta.. to tylko niektóre kategorie. Najpierw uczniowie sami rozpoczęli grę, a po przerwie gościły u nas dzieci z oddziału przedszkolnego i dokończyliśmy rywalizację. Towarzyszyła wszystkim cudowna atmosfera. Uczniowie podczas kodowania utrwalili poznane litery, liczby oraz  pogłębili wiedzę o naszym pięknym kraju, o Polsce. Był to dla wszystkich bardzo twórczo spędzony czas. Już czekamy na  kolejne zadania.

#UczymyDzieciProgramować#
#EduSense#100PolskiNiepodległej#