Konkursy, zabawy Logopeda poleca Artykuły

Logopedia

Konkursy, zabawy

Głoskowe rymowanki

W dniach 01.02. – 05.03.2021 roku w naszej szkole odbył się  Konkurs  Logopedyczny „GŁOSKOWE RYMOWANKI”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II, III i VII ( obejrzyj zdjęcia w albumie fotograficznym)

W ramach Konkursu należało napisać krótką rymowankę z wybraną trudnością logopedyczną (np.: sz, ż, cz, dż, k, g, s, z, c, dz, t, d) oraz wykonać do niej ilustrację.

Celem konkursu było:

rozbudzenie wrażliwości i uwagi słuchowej,

wzbogacenie słownictwa i umiejętności wypowiedzi,

rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni,

inspiracja do zabawy słowem,

tworzenie atmosfery do zabawy poezją,

czerpanie radości z pracy przy tworzeniu ilustracji plastycznych.

Gratulujemy zwycięzcom pomysłowości w tworzeniu rymowanek i zilustrowaniu naszej pięknej i jakże trudnej polszczyzny:

Piotrowi Brazulewiczowi, Tymoteuszowi Kozinie, Nikoli Kurpik, Michalinie Mikołajczak, Zofii Reclaff i Lenie Balewskiej.

Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w konkursie

Małgorzata Gołębiewska, logopeda szkolny

W marcu trwał w naszej szkole konkurs:

Logopedzik to pacynka,

a na twarzy – śmieszna minka.

Uczy nas wyraźnej mowy,

do ćwiczeń zawsze gotowy.

Uczniowie mieli za zadanie wyobrazić sobie Logopedzika, który pomaga dzieciom ładnie i poprawnie mówić. Na przykład ze starej rękawiczki mieli wykonać stworka-pacynkę, ułożyć o nim krótki wierszyk i przynieść do logopedy.

Zrobione pacynki będą doskonałą pomocą dla dzieci, które uczą się poprawnej wymowy.

Rozstrzygnięcie konkursu na najsympatyczniejszego Logopedzika odbyło się 12 marca.

W komisji zasiadły:

1. Pani Maja Trzcińska

2. Pani Monika Politańska

3. Pani Wioleta Wilk

Konkurs został rozstrzygnięty z podziałem na dwie grupy wiekowe.

W młodszej grupie wiekowej:

I miejsce – Zofia Reclaff

II miejsce – Nikola Kurpik

III miejsce – Nina Balewska

W starszej grupie wiekowej:

I miejsce – Oliwia Piszorska

II miejsce – Maja Templer

III miejsce – Klaudia Nadłonek

Wyróżnienia otrzymali:

Joachim Pataj, Igor Kurpik, Dorota Brotkiewicz i Marika Barsul.

Gratuluję!

Małgorzata Gołębiewska – logopeda szkolny

Gimnastyka buzi i języka to zabawa nowa, a im bardziej giętki język,tym płynniejsza mowa!

W związku z obchodzonym w marcu Europejskim Dniem Logopedy w dniach 2–12 marca w naszej szkole trwała zabawa logopedyczna WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI.

Celem zabawy było doskonalenie artykulacji, ćwiczenie sprawności narządów mowy, dbałość o prawidłową wymowę oraz popularyzowanie ćwiczeń logopedycznych. W różnych miejscach na terenie szkoły ukryte były karteczki z tzw. łamańcami językowymi. Należało je odnaleźć, czytać i bawić się słowem. Nie wyrzucać, lecz przekazać koledze, koleżance bądź wymienić się między sobą.

Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Wielu uczniów bezbłędnie przeczytało lub z pamięci wygłosiło wybrany przez siebie tekst „łamańca”.

Dziękuję za udział w zabawie: Zofii Reclaff, Ninie Balewskiej, Gracjanowi Langowskiemu-Litzbarskiemu i Adamowi Podlasińskiemu.

Małgorzata Gołębiewska – logopeda szkolny.

Logopedzik to pacynka,

a na twarzy – śmieszna minka.

Uczy nas wyraźnej mowy,

do ćwiczeń zawsze gotowy.

Jak wyobrażasz sobie Logopedzika, który pomaga dzieciom ładnie i poprawnie mówić?

Zrób ze starej rękawiczki takiego stworka-pacynkę, ułóżo nim krótki wierszyk i przynieś do logopedy do końca lutego.

Zrobione przez Was pacynki będą doskonałą pomocą dla dzieci, które uczą się poprawnej wymowy w naszej szkole oraz w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego w Tczewie.

Rozstrzygnięcie konkursu na najsympatyczniejszego Logopedzika odbędzie się w marcu podczas  obchodów Europejskiego Dnia Logopedy.

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów naszej szkoły,  nie tylko uczęszczających na terapię logopedyczną!

Będą nagrody!

Gimnastyka buzi i języka to zabawa nowa,

a im bardziej giętki język,tym płynniejsza mowa!

3 marca br. z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA dla i SŁUCHU oraz zbliżającego się EUROPEJSKIEGO DNIA LOGOPEDY w naszej szkole zorganizowana będzie zabawa logopedyczna  WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI.

Cele zabawy:

• Doskonalenie artykulacji
  • Ćwiczenie sprawności narządów mowy
  • Dbałość o prawidłową wymowę
  • Zwrócenie uwagi na mowę ojczystą
  • Popularyzowanie poezji Małgorzaty Strzałkowskiej
  • Popularyzowanie ćwiczeń logopedycznych

Reguły zabawy – od 18 lutego w różnych miejscach na terenie szkoły umieszczone są karteczki z wierszykami Małgorzaty Strzałkowskiej z tzw. „łamańcami językowymi”. Należy je odnaleźć, czytać i bawić się słowem, a następnie nie wyrzucać, lecz najlepiej przekazać koledze, koleżance, bądź wymienić między sobą.

Chętni umiejętnościami swoimi mogą popisać się przed logopedą szkolnym, panią Małgorzatą Gołębiewską, przed wychowawcą lub nauczycielem języka polskiego. Zapraszamy do zabawy.

Małgorzata Gołębiewska