• Innowacja klasy III

• Od trzech lat Klasa III pod opieką pani Małgosi Szymichowskiej

realizuje Innowację Pedagogiczną z zakresu metodyki pod tytułem „Lapbook - książka na kolanie ułatwia mi zadanie”.

Zajęcia polegały na wykonywaniu Lapbooków o bardzo zróżnicowanej tematyce.

Wykonywaliśmy Lapbooka o tematyce jesiennej i zimowej. Kolejny obrazował życie i zwyczaje ludzi eskimoskich w oparciu o lekturę pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”.

Zadaniem książeczek jest przypomnienie, uporządkowanie i utrwalenie zdobytej wiedzy w zakresie omawianej problematyki.

W tym roku kończymy już to przedsięwzięcie.

Temat ostatniego Lapbooka to Siedem Cudów Świata Starożytnego. 🛕

Pracowaliśmy nad nim bardzo długo.

Ale było warto !!!  👍🏻

Budowle są przedstawione w formie 3D. Niektóre elementy są nawet ruchome. Ta książeczka to prawdziwa „wisienka na torcie”.

Pani Małgosia mocno Nas w tej pracy wspierała, pokazując różne techniki, formy i metody obrazowania cudów starożytnej techniki. Jesteśmy z siebie dumni i Pani też jest  z Nas bardzo dumna i zadowolona z tego, że daliśmy radę.

Nasza nauka nie pójdzie w las.

Wierzymy, że to nie będzie Nasz ostatni Lapbook i w kolejnych latach nauki, będziemy kontynuować tą innowacyjną metodę uczenia się i wykonamy inne, równie ciekawe i interesujące książeczki.

Zachęcamy również innych do wykonania Lapbooka. To świetna zabawa i skuteczna nauka, bo uwierzcie Nam, że My, wszyscy uczniowie trzeciej klasy potrafimy teraz wymienić SIEDEM CUDÓW ŚWIATA STAROŻYTNEGO.

• Półkolonie w naszej szkole

• Pierwszy tydzień wakacji już za Nami. A to oznacza, że organizowane półkolonie w Szkole Podstawowej w Przejazdowie również dobiegły końca. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Utworzono dwie piętnastoosobowe grupy, ale chętnych dzieci byłoby jeszcze więcej.

Przygotowane atrakcje połączone z elementami profilaktyki …  cieszyły, bawiły, rozwijały, uczyły, doskonaliły, kształciły i utrwalały Naszą wiedzę, zdolności i umiejętności. Uczestnicy byli Mega zadowoleni.

Dzieci otrzymały na koniec półkolonii pamiątkowy dyplom, czapeczki „identyfikacyjne” 😁, poduszki Duszki oraz zabrały ze sobą do domu samodzielnie wymalowany obraz, super pamiątki i bagaż mocnych wrażeń.

Już zadeklarowały, że wrócą tu za rok.

My oczywiście czekamy i gorąco pozdrawiamy wszystkich, którzy to czytają i oglądają fotograficzną galerię.

Buziaki dla wszystkich …