• II dzień półkolonii

• 27.06 Drugi dzień półkolonii.

Dzisiaj 🌧️. Ale my gotowi jesteśmy na każde wyzwanie. Drugiego dnia półkolonii, doskonaliliśmy swoje umiejętności jazdy na deskorolce pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Nie brakowało wzlotów i upadków 😊. Najważniejsze, że dzieci załapały bakcyla 🛹  i teraz rodziców czeka wydatek na zakup potrzebnego sprzętu 😂😂😂. Nie zapomnijcie tylko o kasku oraz ochraniaczach nóg i rąk !!!

W drugiej części dnia, dzieci rozwijały talenty artystyczne. Wykonywały „WAKACYJNE PEJZAŻE” w stylu akwarium, widoków, krajobrazów, etc.

Dzieci malowały, kleiły, wycinały, przyklejały, kolorowały …. itd.

Jutro czeka nas DINOPARK i mnóstwo kolejnych atrakcji oraz zajęć.

Nie możemy się doczekać.  🥰🥰🥰

• I dzień półkolonii w naszej szkole

• „Niech żyją WAKACJE”,  krzyknęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Żuławskiej w Przejazdowie. Szczególnie Ci, którzy uczestniczą w półkoloniach, organizowanych w naszej szkole, w terminie  od 26 czerwca do 30 czerwca 2023 r.

Pierwszy dzień pełen atrakcji i zadowolenia już jest za nami. Playground Arena przywitała nas otwartymi drzwiami. Dosłownie 😄😄😄.

Dwie godziny zabawy minęły w mgnieniu oka.

Zabawy zręcznościowe, z elementami rzutu i celowania, skoczne, wspinaczkowe, z elementami równowagi, na koncentrację uwagi oraz refleks, to wszystko w jednej pigułce oferuje ten plac zabaw.

Ale to nie wszystko.

Ruch na świeżym powietrzu to podstawa.

Dzisiejszy pobyt w szkole urozmaiciły również zajęcia plastyczno-techniczne pod hasłem: „ Mój radosny dzień”. Dobrani w pary, malowaliśmy farbami, duży plakat na podany temat.

Ten dzień bardzo szybko minął.

Ale przed Nami jeszcze cztery 👍🏻 dni wspaniałej zabawy. Zabawy, pod „oczami” pani Olimpii, Wioli i Małgosi.

Dziękujemy.

• Wycieczka klasy I i II w ramach projektu "Poznaj Polskę"

• Poznaj POLSKĘ - to projekt rządowy, w którym wzięła udział klasa I i II naszej szkoły. W dniach 5 - 6 czerwca, obie grupy, razem

wyjechały na dwudniową wycieczkę krajoznawczą. Program zawierał cztery obowiązkowe punkty edukacyjne : Zamek Krzyżacki w Malborku, Zagrodę Agroturystyczną „Inny Świat” w Mikołajkach Pomorskich, Starówka Elbląga - historyczny zespół miasta oraz kanały elbląskie czyli „Statkiem po trawie”. Dwa dni spędzone razem to doskonała okazja do nawiązania nowych relacji, nauki samodzielności, obowiązkowości i samodyscypliny. To doskonała okazja do pokonywania swoich słabości oraz realna szkoła życia po za domem.

Pierwszaki zdały ten egzamin celująco mając wsparcie swoich kolegów i koleżanek z klasy II.

Pod czujnym okiem Pani Małgosi, Olimpii i Asi, dzieci poznały historię Zamku Krzyżackiego w Malborku  🏰, podejmowały nowe wyzwania, obserwowały pozytywne 😊  i negatywne ☹️zachowania, uczyły się opieki nad zwierzętami : 🐇, 🫏, 🐐, 🐎, 🐶, 🐱, 🐰, doskonaliły umiejętności jeździeckie w siodle 🏇🏼 🏇🏼  🏇🏼, współpracowały w zabawie, podziwiały piękno przyrody podczas rejsu „statkiem po trawie”  ⛴️  ⚓️  a także  zachwycały się widokiem panoramy miasta Elbląga z lotu ptaka   🦅 .

Wycieczka ta dostarczyła dzieciom wiele wrażeń, emocji  i zadowolenia.

Dzięki sympatycznemu Panu Kierowcy, wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili do domu. 💝

DZIĘKUJEMY !!!!

• Dzień dziecka

• Dzień Dziecka w naszej szkole był pełen uśmiechu pozytywnych emocji i energii.

Rozpoczęliśmy go Szkolnym Konkursem Talentów, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje pasje .Wszystkie prezentacje uczniów były zachwycające.

Ostatecznie jury wyłoniło zwycięzców ex aequo Nikolę Kurpik z kl. V za zaprezentowanie rękodzieła wykonanego na drutach i Dobrawę Kopanię z kl. III, która pokazała wyjątkowy talent taneczno- akrobatyczny. Drugie miejsce zajęła Aurelia Wandtke z kl. II, która opowiedziała o swojej pasji – jeździe na motorze. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Chmielowiec z kl. II, która zaprezentowała prace plastyczne. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu talentów i pasji oraz dziękujemy, że podzielili się tym zresztą społeczności szkolnej.

Tego dnia nie zabrakło również innych atrakcji. Stacje sportowo- rekreacyjne, bańki mydlane, kreatywne balony,  kredowy plener malarski, gry i zabawy integracyjne , mecz towarzyski między uczniami klas VII i VIII , wspaniały poczęstunek i oczywiście wóz strażacki z  pokazem  pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zadaniami z wodą. Super atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia a pogoda wymarzona.  Każdy  uczestnik tego dnia wylosował w loterii fantowej upominek. Lubimy to ! Wielkie podziękowania dla Pana Jarosława Matyszczaka z firmy Salvit-Prima za „dmuchańca”