• Zajęcia kulinarne

• W naszej szkole odbyły się drugie zajęcia z cyklu “Zdrowo na surowo”, realizowane w ramach działań profilaktycznych finansowanych przez gminę. Ich tematem przewodnim był humus. Pod czujnym okiem pani Olimpii Prill – Sitek i pani Wiolety Wilk uczniowie poszerzyli wiedzę o ciecierzycy – poznali jej walory zdrowotne i sposoby przyrządzania, a następnie sami przygotowali humus z kaparami, suszonymi pomidorami, oliwkami i sosami. Po raz kolejny uczniowie otworzyli się na nieznane smaki, poznali nowe sposoby przyrządzania warzyw, a przygotowanym humusem poczęstowali również swoje rodziny. Na zakończenie uczestnicy zajęć przygotowali lemoniadę z ogórkiem i miętą, jako zdrową alternatywę dla napojów gazowanych.

• Sukces sportowy

•  MAMY BRĄZOWY MEDAL W XXIV WOJEWÓDZKICH IGRZYSKACH  MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE INDYWIDUALNEJ.

To największy sukces sportowy w historii naszej szkoły w tej dyscyplinie. Nasza uczennica z klasy VII , Wiara Zakharuk zdobyła III miejsce w rzucie dyskiem. Cieszymy się wspólnie z tego osiągnięcia. Wiara jako jedyna zakwalifikowała się do udziału w zawodach wojewódzkich  i wspaniale zaprezentowała się w swojej konkurencji.

Pozostałe osiągnięcia naszych uczniów na niższych szczeblach :

1. Zawody  gminne:

I miejsce w skoku w dal – Adrian Smoliński

II miejsce w pchnięciu kulą – Oskar Pawłowski

I miejsce w pchnięciu kulą – Oliwia Piszorska

II miejsce w pchnięciu kulą – Wiara Zakharuk

2. Zawody powiatowe:

II miejsce w biegu sztafetowym 4x100m dziewcząt (Izabela Grzybowska, Sandra Kierepka, Oliwia Piszorska, Wiara Zakharuk)

I miejsce w rzucie dyskiem – Wiara Zakharuk

II miejsce w pchnięciu kulą – Oliwia Piszorska

III miejsce w pchnięciu kulą – Wiara Zakharuk

III miejsce w rzucie dyskiem – Oskar Pawłowski

III miejsce w pchnięciu kulą – Oskar Pawlowski

III miejsce w rzucie oszczepem – Nadia Zakharuk

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, determinacji i uzyskanych wyników.

• Projekt - zdrowo na surowo

• W naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu “Zdrowo na surowo”, realizowane w ramach działań profilaktycznych finansowanych przez gminę. Ich tematem przewodnim były warzywa strączkowe. W trakcie zajęć kulinarnych uczniowie poszerzyli wiedzę o strączkach: poznali ich rodzaje, walory zdrowotne i sposoby przyrządzania. Sami przygotowali “smalec” z fasoli, który ze smakiem zjedli na drugie śniadanie, a także zabrali do domu, by podzielić się z rodziną własnoręcznie przygotowanym smarowidłem. Na zakończenie uczestnicy zajęć przygotowali cytrynową lemoniadę, która świetnie ugasiła pragnienie w ciepły majowy dzień.

• Projekt - łączymy pokolenia

• Dnia 12.0523r. odbyły się zajęcia w ramach projektu wychowawczo-profilaktycznego pod hasłem "Łączymy pokolenia". 12 uczniów oraz ich mamy i bacie  pracując wspólnie uszyli przytulankę z misiem. Bardzo dziękujemy krewnym dzieci za zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu naszych zajęć. Atmosfera była bardzo, panie służyły pomocą  przyjazna, a dzieci odkryły nowe talenty.