• Pasowanie na Czytelnika 2023 r.  📚

• 23 lutego, w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek, zachowania się w bibliotece, wskazywały różnice między funkcjonowaniem biblioteki a księgarni. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o książki. Następnie, pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, po którym nastąpiło pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Dzieci otrzymały również w prezencie zakładki do książek oraz Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Celem tej kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. W skład wyprawki weszły: książka „Pierwsze abecadło”, które jest analogią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Mamy nadzieję że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień przez wiele, wiele lat.

• Bal karnawałowy

• Z okazji Karnawału oraz Dnia Świętego Walentego zorganizowaliśmy w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 4-8. Podczas imprezy odbyły się konkursy taneczne, a także konkurs na Królową i Króla Balu, którymi zostali: Marysia, Luzia i Marcel z klasy 4 oraz Kacper z klasy 5.

Podczas dyskoteki zostały rozdane nagrody za najciekawszą kartkę walentynkową oraz za konkurs "Łamigłówki i szarady".

Zabawa była SUPER:) Zapraszamy na fotorelację z balu:)

• Certyfikat Szkoły Uczącej się

• Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Ziemi Żuławskiej w Przejazdowie otrzymała tytuł SZKOŁY UCZĄCEJ SIĘ. Tytuł ten jest potwierdzeniem 2-letniego zaangażowania i rozwoju szkoły w programie "Szkoła ucząca się". Dyrekcja szkoły i nauczyciele w swojej pracy z uczniami koncentrowali się na poprawie nauczania poprzez wdrażanie I i III strategii oceniania kształtującego. Całościowy rozwój szkoły realizowany był przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Gorące podziękowania dla p. Beaty Kamela, p. Agnieszki Poroś-Waleckiej i p. Anny Iwańciów za liderowanie podczas programu oraz wszystkim nauczycielom za zaangażowanie podczas trwania programu.

• Owoce w szkole

• Nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Owoce i warzywa w szkole". Dzisiaj mieliśmy okazję skorzystać z większej ilości gruszek, które okazały się przysmakiem dla naszych uczniów i nie tylko. Z chęcią wybrali ten owoc jako przekąskę i drugie śniadanie, bo przecież zdrowie, to ważna sprawa.

• Debata Młodzieżowej Rady Gminy

• W Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański odbyła się Debata Młodzieżowej Rady Gminy z Panią Magdaleną Kołodziejczak, Wójtem naszej gminy, w której brali udział przedstawiciele wszystkich gminnych szkół. Naszą szkołę reprezentowali Radni Młodzieżowej Rady Gminy Kamil Kencz i Szymon Kencz, a także przedstawiciele 7 i 8 klasy, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji o problemach i potrzebach naszej gminy oczami młodzieży.

• Stypendia za osiągnięcia sportowe

• W dniu dzisiejszym nastąpiło wręczenie stypendiów za osiągnięcia sportowe. Na uroczystość przybył Pan Andrzej Chmielewski - z-ca Wójta Gminy Pruszcz Gdański, który wraz z dyrektorem Tomaszem Szlak wręczyli stypendia następującym uczniom:

Marek Botuzow klasa V

Krzysztof Brazulewicz klasa VI

Wiktoria Iwańciów klasa VI

Marta Paliwoda klasa VI

Daniel Templer klasa VI

Aleksandra Bławat klasa VII

Szymon Kencz klasa VIII

Kamil Kencz klasa VIII

Adrian Smoliński klasa VIII

Uroczystość uświetnili laureaci XXI Gminnego Festiwalu Kolęd : Emilia Kołek - wyróżnienie oraz Wiktor Brotkiewicz i Maja Templer zdobywcy III miejsc.