• Warsztaty w ramach SzPZ

• W ramach udziału szkoły w programie " Szkoła Promująca Zdrowie" pracownicy szkoły uczestniczyli w warsztatach pn. "Konflikty- jak je rozwiązywać, aby budować wspólnotę."

• Dzień Papieski

•  Dnia 8.11.23r. zostały rozstrzygnięte dwa szkolne konkursy. Pierwszy był związany z XXIII Dniem Papieskim, który w Polsce obchodzono pod hasłem "Jan Paweł II. Cywilizacja miłości". Uczniowie klas młodszych wykonywali prace plastyczne związane ze św. Janem Pawłem II, klasy 4-6 przystąpiły do quizu wiedzy o polskim papieżu, który wypełniali online, a klasy 7- 8 wykonały pracę pisemną związaną z hasłem XXIII Dnia Papieskiego. Nasze dzieci wykazały wysoki poziom wiedzy, umiejętności plastycznych i zainteresowania osobą Jana Pawła II. W kategorii kl. 4-6 dwie uczennice z kl. 6 Nina Balewska i Dominika Chmara udzieliły 100% poprawnych odpowiedzi związanych z życiem Karola Wojtyły. W kategorii kl. 7- 8 najlepszą pracę na temat "Czy kultura życia może tworzyć cywilizację miłości" napisała Zuzanna Deyk z kl. 7.

Drugim wydarzeniem był konkurs na najpiękniejszy rodzinny różaniec, w który wzięło udział 11 rodzin. W tym roku wygrała rodzina Państwa Kołków, którym serdecznie gratulujemy. Wszytskie różańce były piękne i nietypowe.

Nagrody za udział w obydwu konkursach ufundował ks. Przemek Kalicki - proboszcz parafii w Przejazdowie, za co serdecznie dziękujemy.

• Dzień Niepodległości

• 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Uroczysta akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Zebranych - rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów serdecznie powitała wicedyrektor, pani Marta Pokropska - Hutek. Następnie obejrzeliśmy Dramę, którą z uczniami przygotowała nauczycielka języka polskiego - Eliza Myrcha. Wrażenia były niesamowite.

Potem mogliśmy posłuchać wierszy i piosenek patriotycznych. Nad powstaniem tego montażu słowno -muzycznego czuwały panie: Lilianna Bukowska i Katarzyna Ładwikowska. Piosenki były prezentowane na VI Gminnym Konkursie Patriotycznym.

Nasi najmłodsi uczniowie też pokazali, co potrafią - były również piosenki i wiersze.

Dzieci do występu przygotowały panie: Kamila Siek, Anna Iwańciów, Olimpia Prill - Sitek, Małgorzata Szymichowska.

Na zakończenie mogliśmy poznać uczniów, którzy osiągnęli sukcesy na VI Gminnym Konkursie Patriotycznym.

• VI Gminny Konkurs Patriotyczny

• Nasza szkoła po raz szósty była gospodarzem Gminnego Konkursu Patriotycznego. Gościliśmy ponad 50 reprezentantów gminnych przedszkoli i szkół. Młodzi artyści przełamując stres i tremę zaprezentowali swoje nieprzeciętne talenty muzyczne, plastyczne i literackie wywołując wzruszenie i zachwyt publiczności. Oklaskiwali ich zasiadający na widowni zaproszeni goście, dumni rodzicie i nauczyciele, którzy włożyli dużo wysiłku, by przygotować uczestników do konkursu. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Kategoria wokalna:

Klasy: 0-1

I m. Tymon Latusek Gminne Przedszkole im. Juliana Tuwima w Straszynie

II m. Milena Hallmann  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Borkowie

III m. Zofia Kotulak  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Borkowie

Klasy: 2-3

I m. Oliwia i Nikola Krajewskie Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Wiślinie

II m. Anna Gutowska Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Rotmance

I m. Wiktoria Chmielowiec Szkoła Podstawowa im. Ziemi Żuławskiej w Przejazdowie

II m. Joanna Słomińska Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Rotmance

III m. Bartosz Szmydt Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Rotmance

Wyróżnienie Marcelina Gębka Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Wojanowie

Wyróżnienie Polina Bairak Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Rotmance

Klasy: 4-6

I m. Wiktoria Bajer Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wiślince

II m. Nadia Bartosik Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Wojanowie

III m. Artur Lipka Szkoła Podstawowa im. Ziemi Żuławskiej w Przejadowie

Wyróżnienie Radosław Jałmużna Szkoła Podstawowa im. Ziemi Żuławskiej w Przejadowie

Wyróżnienie Tymoteusz Kozina Szkoła Podstawowa im. Ziemi Żuławskiej w Przejadowie

Klasy: 7-8

I m. Jakub Bajer Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wiślince

II m. Wiktoria Iwańciów Szkoła Podstawowa im. Ziemi Żuławskiej w Przejazdowie

III m.  Damir Shvydkov  Szkoła Podstawowa im. Ziemi Żuławskiej w Przejazdowie

• Wycieczka do Malborka

• W ubiegłym tygodniu klasy IV i VI wzięły udział w wycieczce do Malborka. Uczniowie zwiedzali zakamarki malborskiego zamku krzyżackiego i mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na jego temat. Nie na teorii jednak się kończyło, ponieważ wszyscy mogli poczuć się  jak prawdziwi mieszkańcy zamku i usiąść na krzyżackich ławach, czy przejrzeć się w lustrze, które niejedno już widziało… Po zadowolonych minach wycieczkowiczów widać, że podróż w dawne czasy była udana!